DIDYSIS BALETAS

DIDYSIS BALETAS

Baleto magijos nuo vaikystės pakerėtos, dvi talentingos dešimtmetės Julija ir Karina, užkariavusios provincijos publikos simpatijas, svajoja apie profesionalią karjerą prestižinėjė baleto mokykloje sostinėje. Prasideda sunkių treniruočių ir didelių iššūkių kelias į profesionalumą. Griežta dieta, įtemptas dienos grafikas, nesibaigiančios repeticijos.

Jaunos ir žavios merginos turi atsisakyti ir kylančių romantiškų jausmų, nes svarbiausia yra šokis. Neapsieinama ir be scenos kolegių pavydo, nuolat rezgamų intrigų, didžiulės konkurencijos ir galų gale išdavystės – kokia ji, tikroji pripažinimo kaina?

Pasaulio kinematografo istorijoje filmų apie baletą yra itin mažai. Režisieriai bijo šitos temos, nes lengva yra suklysti, nepažįstant baleto meno, prieš statant filmą reikia įsiskverbti į baleto pasaulį, viską išstudijuoti. V. Todorovskis panoro pažinti tą meno sritį, tokią tolimą ir nesuprantamą, bet neįtikėtinai tyro, absoliučiai užbaigto grožio meną. Scenarijus buvo rašomas labai ilgai ir sunkiai. Metų metus režisierius vaikščiojo į baleto spektaklius, klausėsi ten dirbančių žmonių ir artistų pasakojimų, žingsnis po žingsnio vis labiau įsitraukdamas ir pajausdamas tą pasaulį. Ir tik dabar režisierius sako galutinai supratęs, kas yra baletas.

Kartą režisierius stebėjo užkulisiuose balerinų pasiruošimą scenai – kaip jos apšyla, daro tempimo pratimus, velkasi sceninius kostiumus, aunasi puantus, tiesiog akyse virsta gulbėmis ir išskrenda į sceną. Toks stebuklas nepaprastai sujaudino. Ir filme „Didysis baletas“ žiūrovas yra įvedamas į užkulisius, jam atskleidžiamos baleto šokėjų kasdienybės paslaptys. Filmo siužete talentinga mergaitė iš provincijos, pasiruošusi paaukoti viską, kad tik taptų gulbe didžiojoje scenoje. Visus baleto šokėjus suvaidino tikri baleto artistai, kuriuos talentingas režisierius pavertė puikiais aktoriais, o pedagogus – charizmatiški draminiai aktoriai, kurie specialiai lankė choreografijos akademijos užsiėmimus stebėti, kaip iš tiesų vyksta mokymosi procesas. Tai padėjo sukurti maksimaliai prie realybės priartintus vaidmenis.