„Aš niekada net negirdėjau, kaip grojama pianinu“

Tarptautiniu mastu pripažintas Palestinos ir Izraelio pianistas Saleem Ashkar yra daugiau kompetentingas, nei dauguma, galintis ištirti tautinį tapatumą per muziką, kuri kerta kultūros ribas.

Jis gimė Nazarete, o jo senelis buvo stalius.

Mažasis Saleem Abboud Ashkar praleido daug laimingų valandų mokydamasis dirbti su medienos gabaliukais toje dirbtuvėje senamiestyje, kur asilas vis dar buvo įprasta transporto rūšimi.

 Aplink buvo daug muzikos – daugiausia klasikinės arabų ar pop stiliaus – bet nesigirdėjo Bethoveno ar Šopeno muzikos. Kai jo tėvas inžinierius iškeitė seną sunkvežimį į pianiną, jis paslaptingai traukė šešerių metų berniuką, bet nebuvo nieko, kas galėtų jį mokyti.

Per trumpą Izraelio ir Libano pasienio atidarymo po 1982 m. karo, iš Libano atvyko tolimas giminaitis, ieškantis savo šeimos šaknų.

 „Aš niekada net negirdėjau, kaip grojama pianinu“, sako Ashkar. „Bet žinojau, aš norėjau groti, ir čia buvo pašalietis, kuris per kelias savaites mane išmokė, kaip skaityti muziką ir groti. Tada jis dingo, o sienos vėl užsidarė.“

„Daugiau mes niekada apie negirdėjome ir jo nebematėme, bet prieš išvykstant, jis privertė mano tėvus pažadėti, kad jie suras man mokytoją.“

 Šalia esančiuose miestuose nebuvo nieko, kas galėtų mokyti, todėl šeima turėjo vežti savo sūnų į tolimąjį Tel Avivą, kur jį mokė garsusis Arie Vardi.

saleem ashkar vilnius

 

Išstumtas iš savo jaukios aplinkos, jis turėjo išmokti hebrajų kalbą, kad išgyventų žydų mokykloje, o vėliau išmoko vokiečių kalbą, cheap zithromax pills acquire zithromax kai kartu su Vardi išvyko į Hanoverį būdamas 14 metų amžiaus. Jo anglų kalba taip pat yra gana nepriekaištinga.

17 metų jaunųjų talentų perklausoje jį „atrado“ legendinis dirigentas Zubin Mehta, kuris pakvietė jį koncertuoti home; sell prednisone 20mg for sale · site is lexapro generic yet the recreational sciences, buy dapoxetine online india dazed by the killing synergism of  su Izraelio filharmonija.

 Vėliau jį pakvietė Daniel Barenboim, su kuriuo jis debiutavo „Carnegie Hall“ būdamas 22 metų amžiaus.

Dabar 38 metų Ashkar sako: „Žvelgiant atgal, mano nuostabūs tėvai turėjo padaryti sunkų sprendimą, kad galėčiau kirsti kultūros ribas ir gauti muzikinį išsilavinimą.

Jiems buvo sunku, o kadangi aš buvau vienas iš dviejų Arabų vaikų žydų internatinėje mokykloje, man taip pat nebuvo lengva.“

 Jis yra Izraelio pilietis, ir laisvai galėjo keliauti pirmyn ir atgal, bet puikiai žino, kad palestinietis vaikas iš Vakarų Kranto niekada neturėtų tokių galimybių.

Jis sako, kad nuolatinė įtampa tėvynėje jam kelia neviltį.

Po ketverių metų Karališkajame muzikos koledže Londone, prieš 12 metų jis persikėlė į Berlyną, ir vis dar gyvena ten su žmona vokiete ir šešerių metų amžiaus dvynėmis dukromis.

 Su dideliu pasisekimu jis grojo su geriausiais dirigentais geriausiose koncertų salėse ir festivaliuose visame pasaulyje, dirba su pagrindiniais orkestrais: Vienos filharmonijoje, „La Scala“ filharmonijoje, „Concertgebouw“ Amsterdame, Leipcigo „Gewandhaus“, Londono simfoninį orkestrą, Birmingamo simfoninį orkestrą.

 Dabar jis susitelkęs į Bethoveno sonatų ciklą, kuriuo užbaigs 2015/16 sezoną „Sage Gateshead“, po pasirodymų kitais metais Berlyne, Prahoje ir Osnabriuke. Jo įrašai laikomi „geriausiais kataloge“.