Romantiškiausių operų gidas!

charles romance2Užburiančios meilės operos!

Kai yra tiek daug romantiškų operų, sunku pasiūlyti plačiai publikai pačių geriausių sąrašą.

Dauguma operų pasakoja istorijas apie išdavystę, meilę ir mirtį. Visas operas parašė patys talentingiausi kompozitoriai ir jose pasakojamos žavios istorijos. Artėjant Šv. Valentino dienai, pateikiame populiariausių dešimties operų sąrašą.

 La Boheme“ („Bohema“) Džiakomo Pučinio opera, kurios veiksmas vyksta 1830 metais Paryžiuje. Ši liūdna, nuostabi keturių veiksmų istorija pasakoja apie dvi jaunas įsimylėjusias poras.

Šioje istorijoje susiduriame su skurdu, išdavyste,liga ir, svarbiausia, tikra meile.

 La Traviata“ („Traviata“) veiksmas vyksta XVIII a. Paryžiuje. Šią trijų dalių operą parašė Džiuzepė Verdis. Pirmo veiksmo metu kurtizanė Violeta, serganti tuberkulioze, įkvepia žiūrovus dainuodama gražią ir skausmingą ariją „Sempre Libera“, mąstydama apie kitokį gyvenimą. Ši opera pasakoja apie nelemtingą meilę, pavyduliavimą ir dėl ligos artėjančią Violetos mirtį.

 Madama Butterfly“ („Madam Baterflai“) yra žymiausia Džiakomo Pučinio sukurta trijų veiksmų opera, kurios veiksmas vyksta 1904 m. Japonijoje. Šioje operoje atliekama gerai žinoma arija „Un bel di, vedremo“. Operos centre – Madam Baterflai, japonų geiša ir jos vyras Pinkertonas, Amerikos Karinio Jūrų Laivyno leitenantas. Po nesėkmingos iširusios santuokos, Pinkertonas palieka savo žmoną, siekdamas įgyvendinti savo tikrąjį troškimą – rasti amerikietę žmoną, nežinodamas, kad Baterflai pagimdė jam sūnų. Ši opera laikoma viena geriausių, kadangi joje puikiai atvaizduota širdgėla, šeimos iširimas, apgavystė ir garbė.

 Il Barbiere di Siviglia“ („Sevilijos kirpėjas“) Džoakino Rosinio dviejų veiksmų opera, kurios veiksmas vyksta 1600 metais Sevilijoje, Ispanijoje. Ši žavi, juokinga istorija pasakoja apie gražuolę Rosiną ir du vyrus, kurie jai peršasi. Šioje operoje skamba žinoma arija „Una voce poco fa“, kurioje įsimylėjusi Rosina apdainuoja savo nežinomą meilę. Skirtingai nuo daugelio kitų operų, čia nėra skaudžios apgavystės, išdavystės ar mirties temų.

 The Magic Flute“ („Užburtoji fleita“) Volfgango Amadėjaus Mocarto opera, sukurta 1791 metais. Šioje nuotykių operoje atliekama daug nuostabių įkvepiančių arijų, alsuojančių masoniškais vaizdais. Istorija pasakoja apie dingusį princą Taminą, kurio kelyje pasitaiko kliūčių ir pagundų, ieškant tikrosios meilės.

 Don Giovanni“ („Don Žuanas“) Volfgangas Amadėjus Mocartas sukūrė 1787 metais. Veiksmas vyksta mažame Ispanijos mieste 1600 m., ir pasakoja apie plevėsos Don Žuano įsipareigojimus bei jo viliones, žmogžudystę, išdavystę, godumą, nesąžiningumą. Jis gauna viską, ko nori, naudodamas įsimintinus ir reikšmingus dainų žodžius. Visi jį supantys žmonės siekia keršto už jo veiksmus, įskaitant liūdinčias aukas, buvusias meilužes, velionius priešus bei silpnavalius su savo nederama ištikimybe.

Tosca“ („Toska“) Džiakomo Pučinio trijų veiksmų opera vykstanti 1800 m. Romoje. Operoje pasakojama apie dainininkės Toscos ir dailininko Cavaradossi tragišką meilės istoriją. Šioje operoje atliekamos dvi pačios žymiausios arijos „Vissi d‘Arte“ ir „Е lucevan Le Stelle“.

Carmen“ („Karmen“) keturių veiksmų Žoržo Bizė opera, kurios veiksmas vystosi Sevilijoje, Ispanijoje, maždaug 1820 metais. Pasakojama apie Chose ir fatališką moterį Karmen, kurią jis turi suimti, tačiau įsimyli ir padeda jai išsigelbėti. Ši opera garsi savo žaviomis arijomis, įskaitant viliojančius segidilijos garsus bei žaismingą gatvės berniukų chorą. Tačiau Chose ir Karmen santykiai, paremti nusikalstamais malonumais, baigiasi tragedija.

 Eugene Onegin“ („Eugenijus Oneginas“) Piotro Iljičiaus Čaikovskio trijų veiksmų opera, sukurta 1878 metais. Istorija prasideda, kai Tatjanos sesers jaunikis atsiveda į jų namus draugą vardu Eugenijus Oneginas ir Tatjana iš karto jį įsimyli. Tatjana rašo Eugenijui meilės laišką, kurį Eugenijus ignoruoja ir palieka Tatjaną su sudaužyta širdimi. Po keleto metų jie vėl susitinka visiškai kitomis aplinkybėmis. Eugenijus gailisi daugelio savo poelgių ir pasirinkimų gyvenime.

 Rigoletto“ („Rigoletas“) populiari DžiuzepėsVerdžio opera. Veiksmas cheapest prices pharmacy. buy prednisone online best prices for all customers! amoxil generic name . top offering, amoxil online canada. no prescription. online drugstore, buy prednisone without prescription . vyksta mažame Italijos miestelyje, Mantujoje, 1500 metais. Istorija pasakoja apie Rigoletą, kuprotą juokdarį, kurį visi žino turint aštrų liežuvį ir Mantujos kunigaikštį, egocentrišką mergišių, kuriam rūpi tik jo paties laimė. Kai Rigoleto dukra tampa kunigaikščio žavesio taikiniu, Rigoletas pradeda tragišką kelionę, kad apgintų dukrą. Operoje skamba išraiškinga muzika ir kupina įtampos siužeto linija.