OKSANA BONDAREVAOKSANA BONDAREVAOксана Бондарева

Oksana bondareva in VilniusSankt Peterburge šviesi ir saulėta pavasario diena, mes aplankėme legendinį Mikhailovskio teatrą (įkurtas 1833 metais), kuris yra geriausių pasaulio baleto šokėjų namai. Šio teatro repertuarą sudaro daugelis choreografijos iš Diaghilevo “Auksinio amžiaus” dienų. Po ilgos šiuolaikino Nacho Duato baleto repeticijos stebėjimo, mes susitikome su Oksana, trumpam pokalbiui.

 Kaip susidomėjote šokiu?

Jau pirmųjų kartų scenoje metu, atsirado susidomėjimas šokiu. Aš buvau taip sujaudinta, susižavėjusi nauja patirtimi. Būdama scenoje preišais publiką aš jaučiu atsakomybę. Tai man sužadino norą gerai šokti. Šokis tapo mano gyvenimu.

 Jūsų mėgstamiausias klasikinis baletas? Labiausiai atsitinkantis Jūsų techniką?

Aš tiesiog myliu šokti baletą, kurį mano kūnas gerai jaučia. Šiuo būdu aš tampu laisva ir visiškai pasineriu į šokį, tiesiog jam pridėdama naujų spalvų.

Techniniu požiūriu, baletas man tinka, šokdama šokį pilną istorijų bei veiksmo, aš taip pat jaučiuosi gerai. Dramatiškus vaidmenis šokti man patinka labiausiai.

 Ar dalyvavote peržiūrose?

Taip, dalyvavau. Peržiūros metu, nustebau, nes nežinojau kaip suvaldyti savo kūną ir įveikti nerimą. Manau, kad dalyvausiu dar kartą, bet dabar aš jau pasiruošusi tam.

 Kaip gavote savo pirmąjį vaidmenį?

Aš buvau 15 metų. Mokiausi choreografijos mokykloje ir kaip geriausiai mokinei, man buvo patikėta sužokti Lise in La Fille mal gardée vaidmenį. Tai, man buvo buvo išties sudėtingas išbandymas.

 Kokia Jūsų nuomonė apie baleto konkursus? Ar juose dalyvaujate?

Aš juose dalyvavau daugybę kartų. Manau, kad konkursai, šokėjui yra puikus būdas pagerinti savo šokio techniką. Po dalyvavimo konkurse, scenoje jautiesi toks laisvas ir pasitikintis savimi.

 Papasakokite apie savo šokio partnerius?

Aš turėjau daug nuostabių šokio partnerių –tikrų pofesionalų, ryškių žvaigždžių. Dėkoju jiems visiems, mūsų pasirodymai visada būdavo įsimintini. Vyro vaidmuo scenoje yra pagrindinis. Mano šokio partnerio idealas- profesionalus ir protingas šokėjas.