DREAMLAND. Dokumentinis spektaklis apie pabėgėlius

Jauna teatro kūrėjų komanda nusprendė paanalizuoti, kokia situacija šiuo metu yra Lietuvoje, kiek pabėgėlių ir migrantų turime čia, iš kur ir kodėl jie atvyksta, kokiomis sąlygomis jie gyvena ir ar nori čia likti. Kaip jų akimis atrodo Lietuva? Kaip mūsų akimis atrodo visko kare netekę žmonės? O tie, kurie ieško geresnių gyvenimo sąlygų? Ar esame pasiruošę didesniems migracijos į, o ne iš šalies srautams? Ar įmanoma tam pasiruošti?

Pagrindinė projekto kūrybinė grupė, aštuoni teatro kūrėjai, pirmą kartą į Pabradės Užsieniečių registravimo centrą (URC) atvyko 2016 rugpjūčio 31 d. Du mėnesiai intensyvaus lankymosi centre, atvykimų ir išvykimų, bendravimo skirtingų kalbų mišiniu, emocijų, užsimezgusių draugysčių ir net brolysčių. Kūrybinei grupei tai tapo neįkainojamomis pamokomis, leidusiomis ne tik pamatyti pabėgėlių situaciją Lietuvoje iš vidaus, bet ir paanalizuoti pabėgėlius priglobiančią instituciją, pabendrauti su administracija ir įstaigos darbuotojais. Viena vertus, URC atlieka svarbią funkciją – šiam centrui turime būti dėkingi už Lietuvos saugumo užtikrinimą, jos pasienio kontrolę, kita vertus, kaip dažnai mūsų valstybėje, sistema dažnai yra svarbesnė už žmogų, jo orumą, poreikius. Ši sistemos ir žmogaus akistata atsispindėjo ir kūrėjų surengtame meninio tyrimo rezultatų pristatyme 2016 m. lapkričio 18 d. LNDT Studijoje.

Dramaturgai — Rimantas RIBAČIAUSKAS, Kristina SAVICKIENĖ Režisierius — Mantas JANČIAUSKAS Scenografė — Paulė BOCULLAITĖ Kompozitorė — Agnė MATULEVIČIŪTĖ